צילום פנורמי

לשיחת ייעוץ בחינם התקשרו עכשיו!

צילום פנורמי לשיניים

הצילום הפנורמי מאפשר קבלת תמונה רחבה מאחר והצילום מורכב מאיחוד בין מספר תמונות.

צילום פנורמי לשיניים הינו הצורה השכיחה ביותר לצילום השיניים, המעניק תמונה ברורה של מצב הפה של המטופל

מדובר בצילום רנטגן דו ממדי המכיל את כל אזור הפה בצילום אחד, כולל שיניים, לסת עליונה ותחתונה.

בעזרת הצילום הפנורמי ניתן להבחין במצבים מורכבים בפה, שלא ניתן לראות בהתבוננות של עין רגילה. ולפי זה ניתן להרכיב תוכנית טיפולים לשיניים.

צילום פנורמי לשיניים מתבצע בדרך כלל במהלך בדיקת שיניים או כחלק מבדיקת שיניים שגרתית.

זהו סוג של צילום רנטגן דנטלי הלוכד מבט רחב של הפה כולו, כולל שיניים, חניכיים, עצם הלסת ומבנים אחרים. סוג זה של צילום רנטגן שימושי לאיתור מגוון בעיות דנטליות, כגון חורים בשיניים, מחלות חניכיים, ובעיות בלסת.

אם אתם חווים תסמינים כלשהם כגון כאב או נפיחות בפה מומלץ לגשת למרפאה לבדיקה וצילום פנורמי.

 

אצלנו, במרפאה של ד"ר בן גיא, המרפאה מקנה שירות צילום פנורמי לשיניים מקצועי במקום, בשונה ממרפאות אחרות וללא המתנה.

צילום פנורמי לשיניים

בעולם רפואת השיניים, צילום פנורמי לשיניים עוזר לתכנון טיפולי שיניים לכל מטופל בהתאמה אישית. הצילום הפנורמי מתייחס לטכניקת הדמיה רחבת זווית הלוכדת מבט מקיף על חלל הפה של המטופל, כולל השיניים, הלסתות והמבנים הסובבים אותו. שיטת הדמיה זו מציעה מספר יתרונות על פני טכניקות הדמיה אינטרה-אוראליות מסורתיות, כגון צילומי רנטגן פריאפיים ונושכים, המוגבלים בשדה הראייה שלהם.

שתי טכניקות עיקריות המשמשות בצילום שיניים פנורמי כוללות הדמיה חוץ-אוראלית וצילומי רנטגן פנורמיים. הדמיה חוץ-אוראלית כוללת לכידת תמונות מחוץ לפה, בעוד שצילומי רנטגן פנורמיים משתמשים בזרוע מסתובבת הנעה סביב ראשו של המטופל כדי ליצור תמונה אחת רציפה. שיטות הדמיה מתקדמות אלה משפיעות על אבחון שיניים ותכנון טיפול בכך שהן מציעות נקודת מבט מלאה יותר על בריאות הפה של המטופל.

צילום פנורמי דיגיטלי

מצלמות פנורמיות דיגיטליות מציעות תמונות ברזולוציה גבוהה יותר, איכות תמונה טובה יותר וטווח דינמי גדול, צילום פנורמי דיגיטלי מאפשר סקירת תמונות מיידית ואחסון, שליפה ושיתוף קלים יותר של תמונות, זה יעיל בתחום רפואת השיניים מכיוון שלרוב ניתן מיד לאבחן את מקור הבעיה בפה. מה שמוביל לגישה מתואמת יותר לטיפול בחולים, ומשפר את חוויית המטופל הכוללת אצלנו במרפאה.

במרפאת השיניים של ד"ר בן גיא אנו מציעים שירותי הדמיה מתקדמים. עם ציוד צילום שיניים פנורמי חדיש אשר מאויש על ידי אנשי מקצוע מיומנים בעלי ידע מעמיק ומומחיות בתחום המאפשר אבחון מדויק ותכנון טיפול יעיל.

יתרונות של צילום שיניים פנורמי

השילוב של צילום פנורמי לשיניים במרפאת שיניים מציע מספר יתרונות התורמים לשיפור תוצאות המטופלים ולשביעות הרצון הכללית. כמה יתרונות מרכזיים כוללים:

1. יכולות אבחון משופרות: תמונות פנורמיות מספקות מבט מקיף על חלל הפה, חושפות בעיות שניתן להתעלם מהן בצילומי רנטגן אינטרה-אוראליים מסורתיים.

2. תקשורת וחינוך משופרים של המטופלים: תמונות פנורמיות באיכות גבוהה מאפשרות לרופא השיניים להסביר בבירור אבחנות ותוכניות טיפול למטופלים, ולטפח הבנה וציות טובים יותר.

3. יעילות בתכנון הטיפול ובביצועו: עם ראייה מלאה של פיו של המטופל, רופאי שיניים יכולים לפתח תוכניות טיפול מדויקות ויעילות יותר, ולהפחית את הצורך בפגישות מרובות ובהליכים פולשניים.

4. מזעור החשיפה לקרינה: בהשוואה לצילומי רנטגן מסורתיים, צילום שיניים פנורמי דורש לעתים קרובות מינונים נמוכים יותר של קרינה, וממזער סיכונים פוטנציאליים הקשורים לחשיפה חוזרת לקרינה.

מידע נוסף על רדיוגרפיה פנורמית

רדיוגרפיה פנורמית, הידועה גם בשם אורתופנטומוגרפיה, היא סוג מסוים של טכניקת הדמיה פנורמית הלוכדת תמונות רנטגן של כל קשת השיניים של המטופל והמבנים הסובבים אותו. שיטה זו ממלאת תפקיד מכריע בהיבטים שונים של רפואת שיניים, כולל אורתודונטיה, כירורגיית פה, פריודונטיה, אנדודונטיה ושיקום הפה. על ידי מתן מבט מפורט ומקיף על חלל הפה של המטופל, רדיוגרפיה פנורמית מאפשרת לאנשי המקצוע לאבחן ולטפל במדויק במגוון רחב של מצבים דנטליים. 

דילוג לתוכן