יישור שיניים בפתח תקווה

אורתודונטיה

לשיחת ייעוץ בחינם התקשרו עכשיו!

יישור שיניים בפתח תקווה תוכלו למצוא אצלנו במרפאת השיניים – ד"ר בן גיא אצלנו קיימות שיטות חדשניות ביותר ליישור שיניים ולסתות המאפשרות ליישר את השיניים והקשתות גם לאנשים בגילאים המבוגרים, שכבר עברו את גיל ההתבגרות. הטיפולים החדשים שלנו מאפשרים קיצור זמן הרכבת הגשר ומשפרים את הנראות.
יש לזכור כי ליישור שיניים השפעות לא רק על הנראות אלא גם, ועל בריאות הפה והשיניים.

יישור שיניים בפתח תקווה

טיפולי יישור שיניים מטרתם בראש ובראשונה לתקן אי-סדירות בשיניים, לרבות שיניים לא מיושרות, צפיפות יתר ועוד. פלטות מסורתיות היו פעם האופציה המומלצת ליישור שיניים, אך כיום, מרפאת השיניים שלנו מציעה מגוון פתרונות יישור שיניים מודרניים שהם דיסקרטיים ויעילים כאחד.

מי צריך יישור שיניים?

ישנם כמה מצבים נפוצים שעשויים לדרוש יישור שיניים:
1. שיניים עקומות או לא מיושרות: אנשים עם שיניים עקומות או לא מיושרות עשויות לדרוש סמכים ליישור שיניים ולשפר את נשיכתם. שיניים עקומות לא רק משפיעות על מראה החיוך אלא גם עלולות להקשות על ניקוי נכון של השיניים, מה שמוביל לסיכון מוגבר לעששת ולמחלות חניכיים.
2. צפיפות: צפיפות מתרחשת כאשר אין מספיק מקום בפה כדי שכל השיניים יתאימו כראוי. זה יכול לגרום לשיניים לחפוף או להתעוות, מה שמוביל לקשיים בניקוי נכון ולבעיות בריאות פוטנציאליות. הפלטה יכולה לסייע ביצירת מרווח וליישור את השיניים כראוי.
3. מנשך: מתייחסת ליישור לא תקין של הלסת העליונה והתחתונה, וכתוצאה מכך מנשך לא תקין. שיניים עליונות בולטות מעל השיניים התחתונות, שיניים תחתונות בולטות מעל השיניים העליונות ושיניים עליונות ותחתונות אינן מתיישרות כראוי בעת סגירת הפה. הפלטה יכולה לעזור לתקן בעיות מנשך אלו ולשפר את תפקוד הפה הכולל.

גשר בשיניים – תהליך ההרכבה

שיניים שאינן ישרות או מנשך לקוי אינם רק בעיה אסתטית שדורשת טיפול, אלא ליקוים שעלולים לגרום לבעיות של לעיסה לא נכונה הגורמת לאי ספיגת חומרים מזינים, לקשיים וליקויים בדיבור, כאבים בשרירי הלסת, בעיות במפרק הלסת ועוד.

גם לנראות יש חשיבות רבה מכיוון שהיא עלולה להשפיע על בטחונו.ה העצמי של המטופל.ת.

תהליך יישור השיניים: באמצעות מכשור מתאים, מפעילים לחץ מבוקר, מתון ומתמשך על השיניים וע"י כך גורמים לתזוזה של השיניים בתוך הלסת תוך קבלת יישורת אופטימאלית של קשת השיניים ובהמשך מבצעים התאמה סגרית ויחסים תקניים בין קשת השיניים העליונה לתחתונה. תהליך התקנת המכשור ליישור שיניים אינו כואב כלל, ההליך פשוט מאוד ואינו מצריך טיפול בהרדמה.

יישור שיניים בפתח תקווה

באיזה גיל מבצעים יישור שיניים

מקובל לחכות עד לסיום צמיחת השיניים הקבועות כדי להתחיל בטיפול אורתודנטי. אך יש מקרים בהם טיפול אורתודונטי מוקדם הכרחי לצורך התפתחות תקינה של הלסתות והשיניים עוד בגילאים צעירים כשיש שיניים נשירות בפה. לרוב הטיפול יתבצע בשנות הנעורים, אך השיטות החדשניות והשקופות, והטכנולוגיה המתקדמת מאפשרות לבצע את טיפול יישור השיניים בכל גיל.

רופאת השיניים שלנו, ד"ר לואיזה, מתמקצעת באורתודנטיה ועוסקת בתחום שנים רבות, במהלך פגישה עם המטופל.ת תדע להתאים בצורה המקצועית ביותר, את הטיפול האופטימאלי שייתן את התוצאה הטובה ביותר.

מהו יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף, המכונה גם יישור שיניים בלתי נראה, מתייחס לטיפולי יישור שיניים המשתמשים במכשירים כמעט בלתי נראים או שקופים ליישור שיניים. זוהי אלטרנטיבה לפלטה מתכת מסורתית המורגשת יותר. אפשרויות יישור שיניים שקופות כוללות פלטה קרמית ואינווייזלין.

יישור שקוף הוא פלטה שקופה הניתנת להסרה בהתאמה אישית, העשויה בדרך כלל מפלסטיק שקוף. פלטות אלה כמעט בלתי נראות וניתן להסירן בזמן אכילה או צחצוח שיניים.

פלטות קרמיקה דומות לפלטות מתכת מסורתיות אך משתמשות בסוגריים וחוטים בצבע שיניים או שקופות. הם משתלבים עם הצבע הטבעי של השיניים, מה שהופך אותם פחות בולטים בהשוואה לפלטות מתכת.

טיפולי יישור שיניים שקוף מציעים יתרון אסתטי עבור אנשים המעוניינים באפשרות דיסקרטית יותר ליישור שיניים. עם זאת, ההתאמה של יישור שיניים שקוף תלויה בחומרת המצב האורתודנטי

סוגי טיפולים ליישור שיניים בפתח תקווה 

לאחר הרכבת המכשור הנבחר, תהליך יישור השיניים יכול לקחת בין מספר חודשים  לשנים, תלוי בסוג הטיפול, מצבו וגילו של המטופל וההתקדמות של התהליך. ישנן שיטות שונות לטיפול אורתודנטי כשהשיטות המובילות היום הן שימוש בסמכים (קוביות) או בקשתיות אורתודונטיות.

גשר שקוף – פלטה שקופה – אינוויזיליין

ישנם יתרונות לטיפול בשיטת אינוויזיליין – טיפול עם קשתיות שקופות הוא טיפול שבו משתמשים בקשתית (פלטה שקופה נשלפת) , המולבשת על כל השיניים. הקשתית יוצרת לחץ על שיניים ספציפיות ומשנה את מצב המנח שלהן. הקשתית ניתנת לשליפה בצורה קלה והמטופל יכול להוציאה ולהכניסה בקלות. הקשתיות השקופות מיוצרות מחומר תרמו-פלסטי והן מתוכננות בקפידה באופן אישי לכל מטופל.ת . באמצעות הדמיית מחשב ניתן לראות את תוצאות סוף הטיפול עוד לפני תחילתו. את הקשתיות יש להרכיב במשך מרבית שעות היממה, למעט בזמן האכילה ויש להחליפן בכל כמה שבועות בהתאם לתזוזה הנצפית מראש של השיניים. ניקיון הקשתיות הינו פשוט, ויש להקפיד על ניקיונה היסודי.

טיפול עם סמכים (קוביות)

הטיפול הנפוץ יותר בעיקר בקרב בני נוער וצעירים הוא טיפול עם סמכים (קוביות). בטיפול זה מודבקים הסמכים על השיניים וביניהם עובר חוט אורתודנטי אותו מחברות גומיות לסמכים. בהתאם לדרישת הרופא.ה נקבעות פגישות לביקורת. בטיפול זה החוטים המתחלפים מביקור לביקור בהתאם למצב התיישרות השיניים והתקדמות הטיפול. הסמכים הם קבועים והלקוחות מקבלים הנחיות מדויקות כיצד לנקות אותם ולשמור על תקינותם.

מהי אורתודנטיה

תפקידו של אורטודנט הוא לאבחן, למנוע ולטפל באי סדרים בשיניים, בעיקר תוך התמקדות ביישור השיניים והלסתות. אורתודנטים הם רופאי שיניים בעלי הכשרה המתמחים ביישור שיניים.

תפקידים ואחריות ספציפיים של אורתודנט:
1. אבחון: אורתודנטים בוחנים את השיניים, הלסתות ומבנה הפנים של המטופלים כדי להעריך את אופי וחומרת הבעיות האורתודונטיות. הם משתמשים בכלי אבחון שונים כגון צילום פנורמי כדי לגבש תוכנית טיפול פרטנית.
2. טיפול יישור שיניים: לאחר האבחון מפתחים אורתודנטים תכנית טיפול המותאמת לצרכיו הספציפיים של כל מטופל. הם לוקחים בחשבון גורמים כמו גיל המטופל, בריאות הפה, חומרת החסימה, והעדפות אסתטיות. תוכנית הטיפול עשויה לכלול פלטות, גשר לשיניים או מכשירים אורתודונטיים אחרים.
3. מעקב אחר התקדמות: אורטודנט עוקב באופן קבוע אחר התקדמות הטיפול האורתודונטי על מנת לוודא שהשיניים נעות בצורה נכונה וכמתוכנן. הוא מבצע התאמות במכשירים, במידת הצורך, ומעניק הדרכה ותמיכה למטופלים לאורך כל תהליך הטיפול.
4. חינוך לבריאות הפה: אורתודנטים מחנכים את המטופלים לגבי נוהלי היגיינת הפה הנכונים במהלך טיפול אורתודונטי. הם מספקים הדרכה כיצד לנקות ולטפל בפלטה או ליין, כמו גם כיצד לשמור על בריאות הפה הכללית במהלך הטיפול.
 
יישור שיניים בפתח תקווה

הכנסו למידע נוסף על טיפולי שיניים לילדים

פלטה שקופה

גשר שקוף - אינוויזיליין

טיפול עם סמכים (קוביות)

דילוג לתוכן