השתלת שיניים

לשיחת ייעוץ בחינם התקשרו עכשיו!

הנראות של הפנים של כל אחד מאתנו מבוססות במידה רבה על המראה של הפה בעת החיוך והצחוק שלנו. אך כאשר עם השנים מצבן של השיניים הופך בעייתי, יש חוסר נוחות כאשר אוכלים, מחייכים וצוחקים. אז האופציה של השתלת שיניים נבדקת.

זו הסיבה שלקוחות רבים מגיעים אלינו למרפאה כדי לחפש פתרונות מעשיים. במצבים שבהם השיניים נופלות או בוצעה עיקרה של כמה שיניים, המראה של הפה הוא מאד לא אסתטי ולכן האופציה המיטבית היא ביצוע השתלת שיניים.

היערכות להשתלת שיניים

הפה של כל אדם הוא שונה וכך גם הצורך שלו. יש לקוחות ששיניים רבות כבר לא קיימות בפיהם, עקב נשירה או עקירה. בהתאם למצבן של שאר השיניים מקבלים החלטה אם לעקור גם אותן או שחלק מהשיניים תישארנה במקומן כי הן תקינות וההשתלה תתבצע רק במיקומים האחרים. או לחלופין יש לעקור את יתרת השיניים ולהיערך להשתלה מלאה הן בלסת העליונה והן בלסת התחתונה.

הבסיס להשתלת השיניים

כדי לבצע השתלה יש לבצע בשלב ראשון צילום פנורמי של השיניים וזאת כדי לבצע אבחון של מצב עצמות השיניים. צילום זה הוא הבסיס לקבלת החלטות על האפשרויות השונות לביצוע תהליך ההשתלה.

 

שתל דנטלי

בשלב הראשון יש לבצע פעולות לעיבוי של עצם השן אם הבסיס שלה אינו מספיק רחב כדי להחדיר לתוכה שתל דנטלי. ללא בסיס מספיק עבה, אי אפשר לבצע את ההשתלה כיוון שהשיניים החדשות לא ייקלטו כמו שצריך במקומן החדש.

באמצעות תוכנת הסימולציה הממוחשבת רואים את המקום באופן מדויק ומבצעים את אחת הפעולות האפשריות:

 

לסת תחתונה:

  • שימוש בשתלים שהם קצרים יחסית.
  • השתלה של עצם מודפסת בהליך של תלת ממד.
  • הזזה של עצב הלסת.
  • השתלת עצם מתוך גופו של המטופל.

לסת עליונה:

  • הרמת סינוס סגורה.
  • הרמת סינוס פתוחה.
  • השתלת עצם מתוף גוף המטופל.
  • שימוש בשתלים קצרים.

 

השתלת שיניים ביום אחד

שיטת השתלה ביום אחד: All-on-4 הוא טיפול ממוקד אשר בו מבצעים השתלת שיניים ביום אחד. בתהליך מזה משתילים קבוצה של ארבעה שתלים ארוכים מהממוצע ישירות אל עצמות הגולגולת ולא כמקובל אל עצמות הלסת. לאור הקיבוע המיוחד יש אפשרות מעל השתלים האלו לבצע השתלה של 12 שיניים נוספות הכוללות כתרים וזאת באמצעות קשת שיניים.

בתהליך זה לאחר ההכנה של רקמת העצם, אפשר לבצע השתלה של שתלים דנטליים על פי תוכנית הטיפולים שנקבעה מראש. השתלים נספגים במקום זה. השיטה החדשנית כוללת הברגה של ברגים ייחודיים העשויים מטיטניום, אשר המידה שלהם היא מדויקת כיוון שהם מיוצרים בתהליך ייצור בדיוק מקסימלי על ידי לייזר cnc .

אי התאמה להשתלת שיניים

יש קבוצות באוכלוסייה שנושא ההשתלה אינו מתאים להם ולכן עבורם הפתרון האידאלי הוא פלטה של שיניים תותבות. מדובר בחולי סוכרת, אנשים שמעשנים, מי שחורק שיניים או מהדק אותן ומי שיש אצלו חשש לזיהומים לאור העובדה שהוא לאורך שנים אינו מקפיד על ההיגיינה של שיניו.

בנוסף במרפאת ד"ר בן גיא תוכלו למצוא את כל טיפולי השיניים במקום אחד.

שתל דנטלי

השתלת שיניים ביום אחד

דילוג לתוכן